Obchody święta wolontariuszy w Inowrocławiu

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2022-12-09 09:21:28

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonały moment, aby podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień niosą pomoc i wsparcie najbardziej potrzebującym.

W inowrocławskiej hali widowiskowo-sportowej odbyła się impreza z okazji święta wolontariuszy - zorganizowana przez miejscową filię Caritas, prowadzoną przez ks. Marcina Łojko.

Z wolontariuszami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu spotkał się Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Zaznaczył, jak ważne jest zaangażowanie i wrażliwość na drugiego człowieka.

Reprezentant rządu w terenie podziękował też uczniom za ich ofiarną pracę i gotowość służby innym.

 Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem, więc inicjatywa i zaangażowanie ze strony młodych ludzi są szczególnie potrzebne, ponieważ wiele starszych osób, bądź osób w potrzebie, właśnie takiego wsparcia może potrzebować 

– powiedział.

Mikołaj Bogdanowicz przypomniał też, że blisko 60 wolontariuszy inowrocławskiej filii Caritas niesie pomoc i opiekuje się najbardziej potrzebującymi mieszkańcami regionu.

To wyjątkowy dar, za który dziękuję całemu inowrocławskiemu Caritas, na czele z ks. Marcinem Łojko, ale także wolontariuszom wszystkich innych organizacji budujących siłę wolontariatu 

– powiedział wojewoda.

Ks. Marcin Łojko, kierownik Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej - Filii w Inowrocławiu podkreślił, że pomoc udzielana przez wolontariuszy to bardzo szeroki zakres działań, ale nieraz wsparciem może być też mały gest, czy dobre słowo.

To jest taki dzień, który ma być hołdem i podziękowaniem za ich bezinteresowną pomoc na rzecz naszego społeczeństwa. Czasami nieznaczna czynność, symboliczne wyciągniecie pomocnej dłoni, ma ogromne pozytywne działanie i bardzo dużo znaczy dla osoby w potrzebie 

– powiedział.

Impreza w hali widowiskowo-sportowej miała charakter integracyjny. Wolontariuszy zaproszono do obejrzenia pokazów tańca oraz do udziału w sportowej rywalizacji. Była też okazja do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy, sprawdzenia co zrobić, by zostać ratownikiem WOPR, oraz uczestnictwa w konkursie zorganizowanym przez policję.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u