Droga Synkowce - Kudrawka oddana do użytku

Autor: Podlaski UW 2022-12-12 09:29:36

Mieszkańcy długo czekali na realizację tej inwestycji. Pierwszy wniosek dotyczący remontu drogi z miejscowości Synkowce do Kudrawki (Gmina Nowy Dwór) złożono 7 lat temu, ale samorząd nie miał wkładu własnego. Ostatecznie Gmina uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - w sumie ponad 6,1 mln zł, a sama dołożyła ponad 900 tys. zł, by dziury i koleiny zastąpił nowy asfalt. W poniedziałek (5.12) władze Gminy oddały inwestycję do użytku. W uroczystości wzięła udział Bogusława Szczerbińska - wicewojewoda podlaski.

 W tej chwili mamy zupełnie inną politykę rządu i narzędzia w postaci różnych programów, z których można pozyskiwać pieniądze, ale oczywiście one nie przychodzą same. Wiele ludzi musi się zaangażować, żeby te środki pozyskać - mówiła wicewojewoda Bogusława Szczerbińska, dziękując za pracę i starania przede wszystkim wójtowi Gminy Nowy Dwór Andrzejowi Humiennemu, radzie Gminy Nowy Dwór i urzędnikom.

Całkowity koszt nowo wybudowanej drogi gminnej, łączącej miejscowości Kudrawka i Synkowce w Gminie Nowy Dwór to 4 290 699 zł, z czego 1,5 mln zł to dofinansowanie otrzymane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 1 815 987 zł to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny Gminy Nowy Dwór to 974 712 zł.

W ramach realizacji zadania powstała nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 2,2 km oraz zatoka autobusowa.

W uroczystości oddania drogi do użytku wzięli udział także parlamentarzyści: poseł Jarosław Zieliński i senator Mariusz Gromko, samorządowcy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Kudrawki. Była to dobra okazja, by zapowiedzieć realizację kolejnej inwestycji w Gminie Nowy Dwór - w przyszłym roku ruszy przebudowa drogi z Nowego Dworu do Sidry.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u