Ambasador Rwandy z wizytą w ratuszu

Autor: UM Olsztyn 2022-12-22 09:01:17

Z kurtuazyjną wizyta do Olsztyna przyjechał ambasador Rwandy w Polsce. Nasz region jest doskonale znany reprezentantowi tego afrykańskiego państwa, bowiem stąd pochodzi jego żona.

Ambasada Rwandy jest najmłodszą placówką dyplomatyczną, jaka została uruchomiona w Polsce. Stało się to w poprzednim roku. Teraz szef rwandyjskiej misji wraz ze współpracownikami odwiedził stolicę Warmii i Mazur.

- Bardzo dziękuję za możliwość spotkania - powiedział podczas poniedziałkowej (19 grudnia) wizyty w olsztyńskim ratuszu ambasador Rwandy Anastase Shyaka. - Nasze kraje mają szansę na wzajemne zacieśnienie relacji. Mój kraj już odwiedziła polska misja polityczna, edukacyjna, biznesowa. To doskonała okazja, żeby lepiej się poznać.

Spotkanie było doskonałą okazją, by przybliżyć ambasadorowi funkcjonowanie samorządu Olsztyna oraz dziedzin przemysłu, jakimi charakteryzuje się nasze miasto.

- Rwanda jest interesującym rynkiem inwestycyjnym z uwagi na jego stabilność i przyjazny system podatkowy - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Pan Ambasador chciałby nawiązać współpracę gospodarczą z polskimi firmami oraz środowiskiem akademickim. Szczególnie interesujące dla studentów z Rwandy są kierunki techniczne i medycyna.

Po spotkaniu z prezydentem Olsztyna ambasador Rwandy spotkał się z władzami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u