Samorządowa Wigilia Województwa Łódzkiego

Autor: Łódzki UW 2022-12-24 09:53:04

Na świąteczne spotkanie samorządowców z naszego województwa do Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Była to doskonała okazja do podsumowania mijającego roku. Czasu niezwykle trudnego, wypełnionego dramatycznymi momentami, poczuciem niepewności, ale również olbrzymią ludzką empatią i solidarnością.

Udało nam się zachować człowieczeństwo i to, co najważniejsze – miłość do drugiego człowieka, do ludzi, którzy musieli uciekać z własnych domów, z kraju ogarniętego wojną, by u nas - w Polsce - szukać ratunku. Wielu naszych rodaków, w tym mieszkańców województwa łódzkiego, okazało serce, udzieliło pomocy 

– podkreślił marszałek Grzegorz Schreiber.

Przy wyjątkowo pięknej oprawie nie zabrakło również życzeń świątecznych pełnych nadziei na lepszą przyszłość, gdyż blask pierwszej gwiazdy jednoczy w walce o bezpieczne jutro, a magia Bożego Narodzenia dodaje sił w procesie budowania harmoni.

Wojewoda przekazał życzenia samorządowcom z województwa łódzkiego:

Mamy świetnych burmistrzów, wójtów, prezydentów, starostów, radnych, którzy dynamicznie zabiegają o interesy swojego regionu, którzy potrafią dbać o kulturę, sprawy społeczne i gospodarcze, w dodatku robią to z uśmiechem na twarzy, co jest bardzo cenne. Życzę spontaniczności w porozumiewaniu się ponad podziałami i wytrwałości w dbaniu o interesy naszego Łódzkiego.

Na zakończenie uroczystości goście wysłuchali koncertu zespołu Pectus. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u