XXVI Światowe Jamboree Skautowe. Porozumienie podpisane

Autor: Pomorski UW 2022-12-30 09:34:34

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Martyna Kowacka, naczelnik ZHP podpisali porozumienie o współpracy przy organizacji XXVI Światowego Jamboree Skautowego. Największe, regularnie odbywające się wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego skupiające do 50 000 uczestników z całego świata. odbędzie się w 2027 roku w Gdańsku. Szczegóły współpracy przedstawiono na dzisiejszej konferencji prasowej w PUW w Gdańsku.

Organizatorem XXVI Światowego Jamboree Skautowego jest Związek Harcerstwa Polskiego. 

ŚJS - to przede wszystkim wydarzenie edukacyjne, które służy do promocji pokoju i zrozumienia ponad narodami. Program światowego jamboree składa się z wielu różnych aktywności i wydarzeń, które pozwalają uczestnikom zlotu przeżyć wyjątkową przygodę. Uczestnik światowego jamboree musi być członkiem krajowej organizacji skautowej należącej do WOSM i być w wieku 14-17 lat. Skauci w wieku 18 lat i starsi mogą wziąć udział w światowym jamboree jako członkowie Międzynarodowej Kadry Pomocniczej.

Pierwsze Światowe Jamboree Skautowe odbyło się w roku 1920 w Wielkiej Brytanii. Poprzednie, XXIV Światowe Jamboree Skautowe odbyło się w Stanach Zjednoczonych Ameryki w roku 2019, a najbliższe zaplanowane jest na rok 2023 w Korei Południowej.
XXVI Światowe Jamboree Skautowe odbędzie się w Polsce na przełomie lipca i sierpnia 2027 r., na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Prawo do organizacji Jamboree zostało powierzone ZHP przez Światową Konferencję Skautową 29 sierpnia 2021 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u