Nowe ambulanse dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej

Autor: Dolnośląski UW 2023-01-01 10:03:22

W czwartek, 29 grudnia 2022 roku Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski uczestniczył w oficjalnym przekazaniu kompleksowo wyposażonych ambulansów do użytku Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, na które przeznaczył środki finansowe w ramach wsparcia szpitali po pandemii COVID-19.

Pół roku temu Wojewoda Dolnośląski otrzymał finanse z budżetu państwa na wsparcie szpitali po najcięższych falach COVID-19, zwłaszcza tych, które mają zasługi w codziennej w walce z koronawirusem, a taką placówką niewątpliwie jest, jak podkreśla Jarosław Obremski, Szpital Jeleniogórski. Patrząc subregionalnie, warto wspomnieć także o pogotowiu w Jeleniej Górze, na które Wojewoda Dolnośląski również przeznaczył środki finansowe m.in. na uzupełnienie sprzętu, karetek w pogotowiu oraz remont OIOM-u. Na modernizację OIOM-u przeznaczono 3 mln zł.

- Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszej końcówki mijającego roku, który stał pod znakiem licznych inwestycji realizowanych z myślą o wszystkich pacjentach. Dwa nowe ambulanse o łącznej wartości blisko 1,2 mln zł, kompleksowo wyposażone w wysokiej klasy sprzęt będą służyć ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Co ważne, pomogą one w szybkim i bezproblemowym transporcie pacjentów, także pomiędzy naszymi jednostkami zamiejscowymi w Kowarach oraz Bolkowie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces pozyskania tych pojazdów, w tym Senatorowi Krzysztofowi Mrozowi oraz Wojewodzie Dolnośląskiemu Jarosławowi Obremskiemu. – mówi Sylwia Modrzyk, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób w cały proces realizacji, szczególne podziękowania składamy Senatorowi- Panu Krzysztofowi Mrozowi.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u