12-LETNI GABRIEL "HONOROWYM POLICJANTEM" KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W PRZEMYŚLU

Autor: MSWiA 2023-01-09 09:56:26

Przemyską komendę odwiedził wyjątkowy gość – 12-letni Gabriel, którego jednym z marzeń było zobaczyć pracę policjantów, jak również usiąść w radiowozie policyjnym. Przemyscy policjanci różnych pionów zaangażowali się w zorganizowanie spotkania i spełnili pragnienie chłopca. W trakcie wizyty Gabriel wcielił się w rolę policjanta Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

12-letni Gabriel zmaga się z bardzo poważną chorobą - dystrofią mięśniową Duchenne'a. Porusza się od wielu lat na wózku inwalidzkim, ale mimo przeciwności losu, chłopiec jest pogodnym nastolatkiem, który ma swoje cele, marzenia i chce je realizować. Na co dzień jest uczniem klasy 6 szkoły podstawowej. Komendę odwiedził w sobotę wraz z tatą. 

Wizyta rozpoczęła się przywitaniem chłopca przez Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu nadkom. Janusza Kiszkę. Następnie odbyło się uroczyste "ślubowanie i mianowanie na honorowego policjanta Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu".

W trakcie spotkania, policjanci zaprezentowali Gabrysiowi specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach. Chłopiec po raz pierwszy na żywo miał okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów z wydziałów wywiadowczo-interwencyjnego, ruchu drogowego oraz techników kryminalistyki. Zobaczył również „centrum dowodzenia komendy” czyli dyżurkę oraz pomieszczenie z monitoringiem miejskim. Gabryś miał okazję oglądnąć, jakim sprzętem na co dzień dysponują i posługują się policjanci. Poznał przebieg przykładowych policyjnych interwencji, rozmawiał przez radiostację, a także usiadł w policyjnym radiowozie. 

Na spotkaniu mógł poczuć się jak prawdziwy policjant. W „pigułce” przeszedł długą ścieżkę zawodową policjanta, a pobyt chłopca w przemyskiej jednostce został zwieńczony wizytą w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu nadkom. Janusza Kiszki, gdzie na chwilę zajął jego miejsce. Gabriel otrzymał również dyplomy z poszczególnych wydziałów, akt mianowania na honorowego policjanta i upominki.

Przemyscy policjanci cieszą się, że mogli brać udział w spotkaniu i małymi gestami przyczynić się do spełnienia wielkiego marzenia Gabrysia.

Kadra kierownicza, funkcjonariuszki i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni przemyskiej komendy życzą Gabrysiowi przede wszystkim zdrowia, ale też życzliwości i samych dobrych ludzi na swojej drodze, którzy przyczynią się do tego, by każdy dzień był lepszy. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u