Trzej Królowie na małopolskich ulicach

Autor: Małopolski UW 2023-01-09 10:00:44

Piękna polska tradycja, jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Wspólne obchodzenie uroczystości Objawienia Pańskiego wciąż jest żywe w małopolskich miastach, miasteczkach i wioskach. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią orszaki powróciły na ulice. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wziął udział w jednym z nich zorganizowanym w miejscowości Klucze. W uroczystym przemarszu uczestniczył także wójt gminy Klucze Norbert Bień.

 

 Dziś ulicami przechodzą piękne orszaki. Cieszę się, że w Małopolsce ta tradycja jest wciąż żywa. Tak liczne przybycie świadczy o kultywowaniu tego zwyczaju. Szczególnie cieszy udział małych dzieci, którym ta tradycja przekazywana jest przez rodziców. Wszystkim uczestnikom życzę wszelkiej pomyślności i radości z Objawienia Pańskiego - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Orszak w Kluczach rozpoczął się w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy przeszli ulicami w kierunku szkoły podstawowej, w której zorganizowana została część artystyczna. Tegoroczne uroczystości odbyły się pod hasłem „Niech prowadzi nas gwiazda”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u