Świąteczno-noworoczne spotkanie Rodzin Katyńskich

Autor: Małopolski UW 2023-01-16 09:21:29

Na co dzień zajmują się ujawnianiem i dokumentowaniem prawdy o Zbrodni Katyńskiej. Głównym celem ich działalności jest doprowadzenie do godnego upamiętnienia ofiar tej zbrodni. Uczą młode pokolenia historii, przekazując prawdę o tych, którzy walczyli oraz podejmowali działania dla wolnej Polski. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie dziś przełamali się symbolicznym opłatkiem podczas spotkania świąteczno-noworocznego, które odbyło się w klasztorze Augustianów w Krakowie. W uroczystości wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Spotkanie świąteczno-noworoczne rozpoczęło się od mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Następnie zebrani goście mieli okazję złożyć sobie życzenia w klasztorze Augustianów. Wicewojewoda w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity odczytał list skierowany do uczestników.

– Trwamy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, które nastroiły nas wyjątkowym klimatem i przyniosły niezwykłą atmosferę. Naszymi myślami ciągle obejmujemy tych, którzy są nam bliscy. W tym czasie chcemy się spotykać, bo wiemy, że to dobra okazja do serdecznych rozmów, dzielenia się radościami i troskami, wymienienia się uśmiechem i serdecznym spojrzeniem. Dziś to wyjątkowe doświadczenie jest udziałem wszystkich Państwa, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie. Jestem przekonany, że ciepło i dobro, jakim dzielicie się na co dzień, również dziś będzie Państwu towarzyszyć, przyczyniając się do umocnienia wspólnoty, tożsamości i łączących Państwa więzi – czytał wicewojewoda Ryszard Pagacz.

– Dziękuję za Państwa działania na rzecz historii naszej Ojczyzny i upamiętnienia tych, którzy oddali za nią swoje życie. Przekazywanie tego dorobku młodym pokoleniom stanowi ważny element edukowania młodych Polek i Polaków. Na nadchodzące kolejne miesiące Nowego Roku życzę pokoju i radości. Niech te kolejne dni 2023 roku przyniosą Państwu satysfakcję i służą odkrywaniu cennych inspiracji – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Więcej o Rodzinach Katyńskich: https://katyn.ipn.gov.pl/kat/ludzie/rodziny-i-stowarzyszeni/12156,Federacja-Rodzin-Katynskich.html

© 2018 Super-Polska.pl stat4u