Podzielmy się opłatkiem. Związek Sybiraków w Krakowie

Autor: Małopolski UW 2023-01-18 09:40:18

Odkrywanie i utrwalanie historycznej prawdy o losach Polaków, którzy zostali zesłani na Syberię. To jeden z głównych celów Związku Sybiraków Oddział w Krakowie. W Zespole Szkół i Placówek „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” odbył się Opłatek Sybiraków. Udział w nim wziął I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który odczytał list skierowany do zebranych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.  

 Naszymi myślami ciągle obejmujemy tych, którzy są nam bliscy. W tym czasie chcemy się spotykać, bo wiemy, że to dobra okazja do serdecznych rozmów, dzielenia się radościami i troskami, wymienienia się uśmiechem i serdecznym spojrzeniem. (…) U progu Nowego Roku 2023 życzę Państwu wszelkiej pomyślności, sił i zdrowia. Niech kolejne miesiące przyniosą pokój, którego wprawdzie wszyscy oczekujemy, ale którego wartości — ze względu na życiowe doświadczenia — nie zna nikt bardziej niż Państwo – przekazał w liście skierowanym do uczestników wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Działania podejmowane przez Państwa na co dzień to niezwykle ważny element tworzenia polskiej świadomości historycznej. Pokazujecie jak trudna była droga dla Polek i Polaków, którzy walczyli o Ojczyznę. Ujawnianie prawdy i uczenie młodych pokoleń o wartości, jaką jest Niepodległa, stanowi fundament naszej przyszłości. Na kolejne dni Nowego Roku życzę wielu powodów do radości. Niech kolejne miesiące okażą się dobrym i spokojnym czasem – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Więcej o Związku Sybiraków Oddział w Krakowie: http://sybiracy.krakow.pl/o-nas

© 2018 Super-Polska.pl stat4u