Katastrofa śmigłowca na Ukrainie – list ministra Mariusza Kamińskiego do premiera Denysa Szmyhala

Autor: MSWiA 2023-01-19 08:38:56

Dziś, 18 stycznia br. w katastrofie śmigłowca w Browarach, w pobliżu Kijowa, zginęli szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin oraz wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz. W zdarzeniu życie straciły także inne osoby, w tym dzieci. Minister Mariusz Kamiński skierował list kondolencyjny do premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, w którym przekazał wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy, pracownikom MSW Ukrainy i całemu ukraińskiemu społeczeństwu.

Szanowny Panie Premierze, 

z najgłębszym żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci Pana Denysa Anatolijewicza Monastyrskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy oraz towarzyszących mu Pana Jurija Ołehowicza Łubkowicza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Ukrainy i Pana Jewhena Wołodymyrowicza Jenina, Pierwszego Zastępcy Ministra. 

Śmierć Ministra Denysa Monastyrskiego, którego niespełna miesiąc temu gościłem w Warszawie wraz z Pierwszym Zastępcą – Panem Jewhenem Jeninem, do głębi wstrząsnęła mną oraz moimi współpracownikami. Osobiście mam poczucie, że żegnam Przyjaciół, z którymi mogłem dzielić się doświadczeniami, wiedzą i do których miałem zaufanie.

Na ręce Pana Premiera, przekazuję moje kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia pogrążonym w żałobie rodzinom wszystkich ofiar katastrofy w Browarach, pracownikom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, jak i całemu ukraińskiemu społeczeństwu. 

Postawa moich Przyjaciół jest przykładem oddanej służby i walki o wolną, suwerenną, demokratyczną i europejską Ukrainę.

Z wyrazami szacunku
Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

© 2018 Super-Polska.pl stat4u