Zespół Ratownictwa Medycznego w Budzisławiu Kościelnym

Autor: Wielkopolski UW 2023-01-20 09:41:33

Niewielka odległość i szybkość dojazdu do miejsca wypadku są kluczowe w kwestii ratowania ludzkiego życia. Dlatego 1 stycznia 2023 roku pozostanie dla Gminy Kleczew ważną datą. Tego dnia został uruchomiony w Budzisławiu Kościelnym nowy zespół ratownictwa medycznego. W symbolicznym otwarciu udział wzięli Posłowie na Sejm RP: Witold Czarnecki - Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Regionalnej PiS, Leszek Galemba oraz Zbigniew Dolata, a także wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Dodatkowa karetka w Budzisławiu Kościelnym to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców wschodniej Wielkopolski. To już 122. zespół w Wielkopolsce włączony do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jego funkcjonowanie dotowane jest z budżetu państwa i wynosi 2 mln zł na rok. Jest to przykład zwiększonego finansowania rządowego w celu poprawy działania służby zdrowia. W ciągu najbliższych 6 lat planowane jest zwiększenie wydatków na zdrowie do 7 proc. PKB. Dzięki tym pieniądzom możliwa będzie m.in. modernizacja infrastruktury medycznej.

- Bardzo dziękuję Panu Ministrowi Zbigniewowi Hoffmannowi, Prezesowi Okręgu Witoldowi Czarneckiemu i wszystkim Parlamentarzystom z Wielkopolski Wschodniej za pomoc w zabezpieczeniu mieszkańców naszego województwa o kolejny Zespół Ratownictwa Medycznego. Panu Burmistrzowi Mariuszowi Musiałowskiemu gratuluję determinacji i dziękuję za współpracę z Wojewodą Michałem Zielińskim. Zespół Ratownictwa Medycznego w Budzisławiu KościelnymTworzenie nowego zespołu ratownictwa medycznego z miejscem stacjonowania  w Budzisławiu Kościelnym ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego, zapewnienie ciągłości dostępu do świadczeń w rodzaju ratownictwo medyczne, a przede wszystkim skrócenie czasu dotarcia do  pacjentów  oczekujących pomocy – zaznacza wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Podczas spotkania wicewojewoda Aneta Niestrawska podziękowała burmistrzowi Mariuszowi Musiałowskiemu za współpracę w trosce o dobro i zdrowie społeczeństwa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u