Specjalistyczny sprzęt od WHO trafił do lubelskiego szpitala

Autor: UM Lublin 2023-02-10 09:06:53

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Lublinie otrzymał specjalistyczny sprzęt okulistyczny o wartości około 700 tys. zł. To efekt podjętej w ubiegłym roku współpracy Miasta Lublin ze Światową Organizacją Zdrowia. Nowe urządzenia będą służyć wszystkim mieszkańcom Lublina, w tym ukraińskim pacjentom.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Lublinie potrzebują nie tylko bieżącej pomocy medycznej, ale także specjalistycznych badań czy też skomplikowanych zabiegów i długofalowej opieki. Aby zwiększyć zakres tej pomocy i możliwości diagnostyczne, podjęliśmy współpracę z różnymi organizacjami międzynarodowymi oferującymi wsparcie. Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc rzeczową, jaką Lublin otrzymuje od Światowej Organizacji Zdrowia. Zwiększa one zakres i jakość opieki medycznej świadczonej wszystkim mieszkańcom, w tym uchodźcom wojennym z Ukrainy – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Zważywszy jak ogromne znaczenie ma zdolność widzenia i czytania dla wykonywania codziennych zadań i normalnego funkcjonowania człowieka, Biuro WHO w Polsce z zadowoleniem przyjęło możliwość wsparcia Miasta Lublin i oddziału okulistycznego Szpitala Wojskowego w zakupie wyposażenia okulistycznego umożliwiającego sprawne prowadzenie badań diagnostycznych poprzedzających dobór właściwego sposobu leczenia – mówi dr Paloma Cuchi, Dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce.

 

Dzięki współpracy Miasta z WHO do Lublina trafia kolejna partia pomocy rzeczowej. Przekazany 1 Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Lublinie nowoczesny sprzęt okulistyczny wykorzystywany jest w procesie diagnostyki pacjentów z chorobami narządu wzroku, pozwalając na niezwłoczne zastosowanie skutecznej terapii i udzielanie pomocy. Jego wartość to około 700 tys. zł

 

Dzięki zaangażowaniu Miasta i nawiązaniu współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia do naszej placówki trafia specjalistyczny i nowoczesny sprzęt do kompleksowej diagnostyki chorób narządu wzroku u dorosłych i dzieci. Otrzymane urządzenia posłużą szerokiemu gronu pacjentów naszego szpitala, mieszkańcom Lublina oraz powiększającej się grupie pacjentów będących uchodźcami z ogarniętej wojną Ukrainy – mówi płk dr n. biol. Aleksander Michalski, Komendant Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u