POLICJANCI URATOWALI 65-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ

Autor: MSWiA 2023-02-11 09:49:00

Prezentujemy oryginalne nagranie z policyjnej kamery nasobnej. Zobaczcie, jak funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu uratowali 65-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Opola stracił przytomność w sklepie. Okazało się, że nie oddycha i nie ma tętna. Mł. asp. Piotr Grześkowicz, mł. asp. Piotr Famuła oraz sierż. Dawid Nylec na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. W ten sposób utrzymywali go przy życiu. Na szczęście szybka i profesjonalna pomoc przyniosła oczekiwany rezultat - mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

W środę, 8 lutego 2023 roku, po godz. 18:00, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu prowadzili właśnie kontrolę drogową. Wówczas podbiegł do nich świadek całej sytuacji. Powiedział, że w pobliskim sklepie, w centrum Opola, jakiś mężczyzna stracił przytomność. Policjanci pobiegli we wskazane miejsce. Gdy zobaczyli nieprzytomnego mężczyznę, sprawdzili jego funkcje życiowe. Okazało się, że nie oddycha i nie ma tętna. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Mł. asp. Piotr Grześkowicz , mł. asp. Piotr Famuła oraz sierż. Dawid Nylec na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. W ten sposób utrzymywali mężczyznę przy życiu. Gdy na miejsce dojechała ekipa pogotowia ratunkowego, policjanci cały czas pomagali ratownikom medycznym.

Na szczęście szybka i profesjonalna pomoc przyniosła oczekiwany rezultat. 65-letni mieszkaniec Opola odzyskał czynności życiowe. Policjanci pomogli jeszcze ratownikom w przetransportowaniu go do karetki. Choć stan poszkodowanego mężczyzny jest ciężki, mamy nadzieję, że szybko otrzymamy dobre wieści ze szpitala.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u