Zygmunt Frankiewicz szefem Zespołu Paktu Senackiego

Autor: ruchtakdlapolski.pl 2023-03-01 08:20:39

Senator Zygmunt Frankiewicz, członek Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski szefem Zespołu Paktu Senackiego 2023. Po podpisaniu 6 postulatów samorządowych przez wszystkie siły opozycyjne z inicjatywy Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, dziś kolejny jednoczący krok – podpisanie Paktu Senackiego 2023. Współpraca środowisk demokratycznych przypieczętowana

W Senacie RP oficjalnie zainaugurowano porozumienie opozycyjnych sił politycznych, dotyczące Paktu Senackiego 2023. Senator Zygmunt Frankiewicz oficjalnie szefem Zespołu Paktu Senackiego. Członek Rady Politycznej Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski będzie kierował pracami Zespołu, którego celem jest realizacja postanowień wspólnego porozumienia senackiego i przeprowadzenie kampanii wyborczej do Senatu RP. Zygmunt Frankiewicz, wieloletni samorządowiec (prezydent Gliwic w latach 1993-2019) przez kilka miesięcy koordynował rozmowy w sprawie Paktu Senackiego z opozycyjnymi partiami demokratycznymi: Koalicją Obywatelską, PSL, Polską 2050, Nową Lewicą. Podobnie jak w 2019 roku kiedy wraz z Jackiem Karnowskim, prezydentem Sopotu i szefem Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, doprowadzili do zawiązania paktu senackiego.


Pakt senacki i wyniki wyborów, zarówno w 2015 i 2019 dobitnie pokazują, że kluczem do zwycięstwa jest współpraca opozycji demokratycznej. Przed nami najważniejsze od 1989 roku wybory. Wybory pomiędzy Polską demokratyczną a autorytarną, wybory pomiędzy Polską samorządną a centralizmem i upartyjnieniem każdej dziedziny życia. Podpisany przed chwilą Pakt Senacki to dobry krok do zwycięstwa demokratycznej Polski! – mówi Zygmunt Frankiewicz, szef Zespołu Paktu Senackiego i Członek Rady Politycznej Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski. 

 

Celem podpisanego Paktu oraz zadaniem Zespołu będzie wskazanie w poszczególnych okręgach takich kandydatów - przedstawicieli partii opozycyjnych, samorządowców czy reprezentantów organizacji społecznych, aby zwycięstwo opozycji było jak największe. 


„Chcemy być spoiwem” 
 

Samorządowcy z Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski konsekwentnie apelują o współpracę wszystkich sił demokratycznych. - Chcemy być spoiwem strony opozycyjnej – podkreśla Jacek Karnowski, szef Ruchu - Szukamy elementów, które nas łączą, a nie dzielą. Wspólnie z partiami opozycyjnymi podpisaliśmy porozumienie dotyczące sześciu postulatów, sześciu spraw niezwykle ważnych dla naszych mieszkańców - niezależnie od ich poglądów politycznych: edukacji, zdrowia, zielonej transformacji, rozwoju polskiej wsi, demokracji lokalnej, stabilnych budżetów wspólnot lokalnych. Apelujemy o dalszą współpracę i okrągły stół programowy. Nie ma demokracji bez samorządności   
Dla samorządów w całej Polsce przegrane wybory opozycji oznaczają koniec samorządności i całkowitą centralizację oraz upartyjnienie państwa przez PiS. Dlatego prezydenci, marszałkowie, burmistrzowie, wójtowie, radni i starostowie nawołują do pełnej współpracy całej demokratycznej opozycji zarówno w wyborach do Senatu jak i do Sejmu. Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski jest gotowy wzmocnić opozycję demokratyczną we wszystkich scenariuszach wyborczych, dających szanse na realne zwycięstwo. 
 

W oświadczeniu „Tak dla Polski! Tak dla demokracji! Tak dla samorządności! Tak dla przyszłości!”, podpisanym przez ponad 300 samorządowców, marszałkowie, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, radni i starostowie podkreślają:


 

„Jesteśmy gotowi wzmocnić opozycję demokratyczną we wszystkich scenariuszach, które dają szanse na realne zwycięstwo, zwycięstwo Polski demokratycznej. Minimalna wygrana nie da przyszłemu rządowi możliwości naprawy państwa po rządach PiS. Potrzebujemy 276 mandatów w Sejmie X kadencji! Potrzebujemy wielkiego obywatelskiego zespolenia i wspólnego odpowiedzialnego spojrzenia w przyszłość!”


 

„Codziennie rozmawiamy z naszymi mieszkańcami. Widzimy ogromne oczekiwanie na zmianę. Nie możemy zawieść! Od początku apelowaliśmy i apelujemy o jak największą jedność opozycji. I będziemy dalej do tej jedności dążyć” – przekonują podpisani w oświadczeniu. Musimy wygrać te wybory dla polski, dla przyszłych pokoleń, dla naszego miejsca w Europie wspólnych wartości.


 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u