GRATULACJE DLA STRAŻAKÓW – SPORTOWCÓW

Autor: Podkarpacki UW 2023-03-02 08:24:28

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie odbyło się uroczyste spotkanie z medalistami XIV Światowych Igrzysk Strażaków „LIZBONA 2022”, XIX Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków „ROTTERDAM 2022”, zawodów międzynarodowych i Mistrzostw Polski PSP zorganizowanych w roku w 2022.

Podkarpaccy strażacy wielokrotnie stawali na medalowym podium startując m. in. w biegach, tenisie stołowym, pływaniu, kolarstwie i płetwonurkowaniu. Zawodnicy wyróżnieni zostali przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzeja Babca oraz zarząd Strażackiego Klubu Sportowego „Strażak”.

– Osiągnięte przez was rezultaty sportowe świadczą o wysokim poziomie waszego wyszkolenia i odpowiednich predyspozycjach. Zainteresowania wykraczające poza działalność zawodową oraz zaangażowanie w treningi i podnoszenie swojej sprawności fizycznej pozwoliły uzyskać wyniki, świadczące o wysokiej pozycji podkarpackich strażaków w pożarniczym świecie sportowym. – gratulował strażakom nadbryg. Babiec – Serdecznie wam wszystkim za to dziękuję.

Strażacy odebrali także gratulacje oraz podziękowania za godne reprezentowanie województwa podkarpackiego w kraju i za granicą od zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli: wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz Krzysztof Stańko pełnomocnik prezydenta miasta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju. W spotkaniu uczestniczyli także zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniel Dryniak, komendanci miejscy i powiatowi PSP oraz zarząd Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” w Rzeszowie.

Więcej informacji tutaj.

Na podstawie informacji KW PSP.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u