SPRAWCA BRUTALNEGO NAPADU ZATRZYMANY PRZEZ ŚLĄSKICH „ŁOWCÓW GŁÓW”

Autor: MSWiA 2023-03-03 09:21:06

Policyjni „łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 51-latka poszukiwanego listem gończym za brutalny napad. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ miał do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy więzienia. Policjanci wytropili i zatrzymali go na terenie Krakowa.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach czyli tzw. łowcy głów zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policjantami z zagranicy. Na swoim koncie mają już zatrzymania wielu poszukiwanych.

Tym razem śląscy policjanci wytropili 51-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym m.in. za brutalny napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Poszukiwany w przeszłości odbywał karę 15 lat pozbawienia wolności m.in. za rozbój. Mężczyzna od grudnia 2022 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W styczniu 2023 sprawę przejęli śląscy „łowcy głów”. Śledczy ustalili, że poszukiwany przebywa na terenie województwa małopolskiego. Ostatecznie namierzyli go w Krakowie i zatrzymali na parkingu jednego z marketów w centrum miasta. Kompletnie zaskoczony mężczyzna nie stawiał żadnego oporu. Zatrzymany trafił do zakładu karnego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u