Wojewoda na uroczystości ingresu nowego biskupa ordynariusza

Autor: Pomorski UW 2023-03-05 09:02:55

Decyzją papieża Franciszka, biskup Zbigniew Zieliński, do 2022 biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, został ordynariuszem Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Biskup Edward Dajczak, który kierował diecezją niemal szesnaście lat przeszedł na emeryturę. W uroczystości ingresu bpa Zielińskiego do katedry w Koszalinie wziął udział wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Pragnę wyruszyć na kolejny etap wyznaczonej mi drogi, jeszcze pełniej służąc Bogu i kościołowi, nawiązując do polecenia Chrystusa zawartego w moim biskupim zawołaniu „Ut unum sint”, Aby byli jedno – powiedział w katedrze bp  Zieliński

W uroczystości uczestniczyli również  m.in. nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio, członkowie rządu, wojewodowie i przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał jego doradca Marcin Drewa.

Bp Zbigniew Zieliński urodził się w Gdańsku, ma 58 lat. Jest doktorem socjologii. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne, w którym później był również wykładowcą. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku. Przez siedem lat był biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u