Świetlica wiejska w Bieśniku otwarta!

Autor: Małopolski UW 2023-03-07 08:31:24

Już od dziś mieszkańcy Bieśnika w gminie Zakliczyn mogą cieszyć się nowo wyremontowaną świetlicą wiejską. Teraz Koło Gospodyń Wiejskich i wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogą korzystać z tego w pełni wyposażonego miejsca. W uroczystym otwarciu wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Rozwój każdej, nawet tej najmniejszej, miejscowości jest bardzo ważny. To właśnie  zadania realizowane dla lokalnych społeczności w znacznym stopniu przekładają się na poprawę jakości ich życia. Taką właśnie inwestycją był remont świetlicy wiejskiej tu, w Bieśniku. Prace remontowe dobiegły końca, a mieszkańcy mogą cieszyć  się z ogólnodostępnej świetlicy. Gratuluję! - mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 

Świetlica po remoncie została w pełni wyposażona m.in. w sprzęt AGD i meble. Stanowi od teraz miejsce otwarte dla mieszkańców. Koła Gospodyń Wiejskich będzie miało zaplecze do kultywowania tradycyjnej kuchni lokalnej.   

Remont świetlicy wiejskiej był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z poddziałania „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania remontu to 190 890 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu własnego gminy Zakliczyn (141 825 zł).

© 2018 Super-Polska.pl stat4u