VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress)

Autor: Śląski UW 2023-03-10 09:24:23

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka rozpoczęła się sesja inauguracyjna VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wydarzenie jest obok Forum Rynku Zdrowia jedną z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia.

Dziś bardzo ważny dzień dla ochrony zdrowia. Do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wraca ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej. Będzie też głosowanie nad jakże ważną dla pacjentów ustawą o jakości – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przez dwa dni, 9 i 10 marca, specjaliści mogą wymienić się doświadczeniem. Kongres Wyzwań Zdrowotnych to miejsce spotkań ludzi świata medycyny, nauki, samorządu, biznesu i wielu innych dziedzin.

Podczas Kongresu zostanie poruszonych sześć ścieżek tematycznych: Rynek farmaceutyczny; e-Zdrowie i nowe technologie; Zarządzanie i organizacja systemu; Pacjenci: jak im pomóc?; Diagnostyka; Człowiek-medyk w centrum systemu ochrony zdrowia.

Każdy obywatel ma prawo do ochrony zdrowia. Dlatego dzisiaj tutaj się spotykamy – podkreślał wojewoda śląski. 

Celem debat będzie nie tylko wskazanie tematów, które już dziś należą do najważniejszych w ochronie zdrowia, ale także otworzenie Kongresu na zagadnienia, które wprawdzie obecne są w rozmowach osób związanych z szeroko rozumianą branżą, ale wciąż nie przebiły się do publicznej debaty lub nie zyskały do tej pory odpowiedniej uwagi.

Nakłady, inwestycja w personel i jakość dla pacjenta to klucz do profesjonalizacji systemu. Trzecim elementem jest gwarancja jakości dla pacjenta. Jakość stanie się wkrótce głównym elementem rozliczeniowym w kontraktowaniu świadczeń. Jeżeli placówka medyczna zainwestuje w jakość i zapewni ją pacjentowi, zyska na tym finansowo - tłumaczył minister zdrowia.


 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u