Uniwersytet Warszawski dla Ukraińców

Autor: mat prasowe UW 2023-03-11 09:16:30

Z jakich miejscowości pochodzą i co robią w stolicy Ukraińcy? Jakie wsparcie przygotowują dla nich jednostki Uniwersytetu Warszawskiego? Będzie można się tego dowiedzieć podczas jutrzejszego spotkania „UW dla Ukraińców, Ukraińcy dla Warszawy”.

Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. Jego uczestnicy wysłuchają opowieści Ukraińców, którzy zdecydowali się pozostać w Warszawie. Wschodni sąsiedzi opowiedzą o tym, skąd pochodzą i czym zajmują się w stolicy. Będzie można także dowiedzieć się o działaniach, jakie na rzecz Ukraińców realizują jednostki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie uświetni krótki koncert skrzypaczki z Kijowa. Goście będą mogli również spróbować deserów przygotowanych przez lwowską panią cukiernik oraz kupić obrazy ukraińskich malarek. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc dla wojsk ukraińskich.

Spotkanie odbędzie się 11 marca w godzinach 16:00-18:00 w sali balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32. Jego organizatorem jest Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego. To jednostka, która dzięki m.st. Warszawie i finansowemu wsparciu UNICEF realizuje w stolicy program edukacyjny dla Ukraińców.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u