Ślubowali służbę Rzeczypospolitej Polskiej i jej mieszkańcom

Autor: MSWiA 2023-03-11 09:23:59

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy 23 nowo przyjętych funkcjonariuszy ślubowało służbę Rzeczypospolitej Polskiej i jej mieszkańcom.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski podkreślił:

Okoliczności dzisiejszej uroczystości są wyjątkowe. Choćby z tego względu, że przed chwilą 23 nowych policjantów wypowiedziało najważniejsze słowa, słowa Roty Ślubowania. Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy, myślę, że te słowa będą docierały do Was w kolejnych dniach, miesiącach i latach, ponieważ wypowiedzieliście wszystko w czym etos policyjnej służby i jej sedno się zawiera. Pięknie Wam gratuluję i bardzo dziękuję. Dziękuję przede wszystkim, że podjęliście decyzję o tym, aby wstąpić w szeregi polskiej Policji (...).

W uroczystości uczestniczył m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił się policjantów:

 Dziękuję wszystkim policjantom, którzy służyli i służą w tym czasie na granicy z Białorusią oraz za wszelkie wsparcie związane z uchodźcami z Ukrainy, myślę, że to nasz obowiązek, aby ten naród dzisiaj wspierać. Życzę Wam, abyście zawsze z dumą nosili ten mundur i nigdy nie poddawali się przeciwnościom.

Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzatę Jorkę, która dotychczas pełniła obowiązki na tym stanowisku. Pani Komendant odpowiada za pion kryminalny.

Mój awans zawdzięczam Kierownictwu komendy wojewódzkiej, wszystkim Komendantom miejskim i powiatowym, Naczelnikom wydziałów, ale również policjantom garnizonu toruńskiego. Ja, szanowni Państwo, miałam to szczęście, że na swojej drodze zawsze spotykałam zaangażowanych, żądnych sukcesów policjantów i doświadczoną kadrę i im wszystkim za to bardzo dziękuję, moje serce bardzo mocno bije w Policji (…)

– powiedziała Komendant.

Podczas apelu miało miejsce jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Obecni byli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy, którzy oddelegowani zostali do pełnienia służby poza granicami państwa, w kontyngencie policyjnym wydzielonym do udziału w akcji humanitarnej w Ukrainie, mającym na celu wsparcie ukraińskich służb w rozminowaniu oraz neutralizowaniu materiałów wybuchowych pozostawionych przez rosyjskie wojska na terenach zamieszkałych przez ludność cywilną. Odznaczeni zostali przez Prezydenta RP „Krzyżem Zasługi za Dzielność”. W trakcie uroczystości wojewoda i Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wręczyli funkcjonariuszom gratulacje i podziękowania ze tę wyjątkową służbę.

Nowo przyjęci policjanci, po zakończonym szkolenia podstawowego, trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: jeden do Bydgoszczy, po czterech do Torunia i Włocławka, dwóch do Grudziądza i po jednym do: Aleksandrowa Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia, Lipna, Nakła nad Notecią, Radziejowa, Sępólna Krajeńskiego, Świecia, Tucholi i Żnina. Natomiast trzech policjantów do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u