LUBACZOWSKI DYŻURNY URATOWAŁ ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE

Autor: MSWiA 2023-03-15 08:37:33

Dzięki skutecznemu działaniu dyżurnego Policji z Lubaczowa, udało się zapobiec tragedii. Policjant ustalił miejsce zamieszkania mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. 48-latek został objęty opieką lekarską.

W niedzielę około godz. 23, dyżurny lubaczowskiej jednostki odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że kolega zgłaszającego, napisał do niego wiadomość tekstową sms, informując go, że chce targnąć się na własne życie.

Zgłaszający podał jedynie imię i nazwisko oraz numer telefonu kolegi oświadczając, że nie zna dokładnego miejsca zamieszkania mężczyzny.

Dyżurny posiadając jedynie podstawowe dane, ustalił miejsce zamieszkania mężczyzny, nawiązał z nim kontakt telefoniczny i podtrzymywał rozmowę do momentu przyjazdu policyjnego patrolu. 48-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Dzięki profesjonalnemu działaniu dyżurnego mężczyźnie uratowano życie.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u