Młodzi bohaterowie z Bonina nagrodzeni za odwagę

Autor: MSWiA 2023-03-19 08:31:06

W sobotę, 18 marca br. wiceminister Paweł Szefernaker przebywał z wizytą w gminie Łobza. Podczas uroczystości na terenie jednostki OSP w Boninie Podsekretarz stanu w MSWiA wręczył Medale „Młody Bohater” dwóm chłopcom, którzy uratowali z pożaru domu swoje dwie młodsze siostry.

Za to, że jesteście tacy odważni, za to że zachowaliście się w taki sposób, jak bardzo często dorośli nie potrafiliby się zachować, serdeczne gratulacje 

- powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

Trzy tygodnie temu w jednym z domów w Boninie w województwie zachodniopomorskim wybuchł pożar. W budynku znajdowały się dwie dziewczynki. Na pomoc ruszyli bracia: 12-letni Bartosz i 10-letni Piotr. Wyprowadzili dziewczynki z płonącego domu i zadzwonili po pomoc pod numer alarmowy 112.

Chłopcy wykazali się opanowaniem i odpowiedzialnością. W sytuacji zagrożenia zapewnili młodszemu rodzeństwu bezpieczeństwo oraz zgłosili pożar dzwoniąc pod numer alarmowy. Starszy z braci Bartosz udzielił telefonicznie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących miejsca oraz okoliczności pożaru. Dzięki temu strażacy bez trudu zlokalizowali miejsce zdarzenia i przeprowadzili szybką akcję gaśniczą.

Bracia uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną, dlatego dokładnie wiedzieli jak zachować się w krytycznym momencie.

Medal „Młodego Bohatera” Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jest przede wszystkim dla takich młodych bohaterów jak Bartosz i Piotr, którzy zachowali zimną krew, którzy wiedzieli jak się zachować w sytuacji, w której było niebezpiecznie 

- podkreślił wiceszef MSWiA podczas uroczystości. 

Medal „Młody Bohater"

Medal „Młody Bohater" wręczany jest od czerwca 2016 r. dzieciom i ludziom młodym, którzy wykazali się opanowaniem w sytuacji zagrożenia i pomogli uratować życie innych.

Do tej pory wyróżnienie to otrzymało ponad 100 dzieci i młodzieży z całej Polski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u