Rusza budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich

Autor: Lubelski UW 2023-03-31 09:17:11

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wraz z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem symbolicznie rozpoczęli prace budowlane wkopując pierwszą łopatę pod budowę obwodnicy Strzelec Krajeńskich

Trzeba być konsekwentnym ale też trzeba mieć marzenia! - mówił Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk - Nadzieją i marzeniem, mieszkańców tej miejscowości, tego regionu, nadzieją uczestników ruchu drogowego było to, aby drogi w regionie były bezpieczne, aby Strzelce Krajeńskie były miejscowością, w której można spokojnie normalnie żyć, w której można być pewnym co do tego, że dzieci udające się do szkoły bezpiecznie do niej dotrą i wrócą do domu, a wszyscy, którzy idą do pracy także bezpiecznie z tej pracy wrócą. Dzisiaj, Strzelce Krajeńskie, tak jak wiele miejscowości w tym kraju, można powiedzieć są rozjeżdżane przez samochody i to się zmieni. To się w zasadzie powinno zmienić dużo wcześniej, co najmniej 10 lat temu, ale wówczas rządzącym brakło odwagi, determinacji. Mówili wówczas, że tę drogę wybudują, ale z samych słów drogi nie powstają. Z samych słów nie powstają nowe linie kolejowe, nie remontuje się dróg samorządowych, za tymi słowami muszą iść działania i tak jest z rządowym programem 100 obwodnic. To bardzo odważna decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości. Realizujemy sto obwodnic! Pamiętacie jak opozycja mówiła, że to jest kolejny sposób na to, żeby coś Polakom obiecać, by odwrócić uwagę Polaków od problemów naszego kraju. Okazuje się, że kolejny raz opozycja nie miała racji. Oczywiście nie wybudujemy tych 100 obwodnic w ciągu roku czy dwóch, ale najważniejsze jest to, że program zabezpiecza finansowanie. I tak dzieje się w przypadku kolejnych obwodnic w całej Polsce, we wszystkich regionach naszego kraju. Realizujemy inwestycje wszędzie tam, gdzie Polacy na nie czekają. Zacytuję słowa śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego: Polska jest jedna! Nie ma Polski A, Polski B, ani Polski C.

 

Podczas wystąpienia Minister Andrzej Adamczyk podziękował wojewodzie, parlamentarzystom i samorządowcom za wsparcie projektu budowy obwodnicy Strzelec Krajeńskich oraz 5 innych obwodnic w województwie lubuskim. Szczególne podziękowania skierował na ręce pani Dyrektor GDDKiA Oddziału w Zielonej Górze – Ireny Lutowskiej za przygotowanie tego i kolejnych projektów. Dzięki tym inwestycjom coraz bezpieczniej jest na polskich drogach.

To historyczna chwila! – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak - Mieszkańcy długo czekali na te inwestycję, bo tu się od kilkudziesięciu lat mówiło o tej inwestycji. W latach 2010-2013 słyszeliśmy z ust Platformy, że ta inwestycja będzie zrealizowana- zrobimy obwodnicę Strzelec, ale okazało się, że to były tylko obietnice. Nikt nie silił się na to, aby podjąć decyzję. Można mieć dużo planów, można składać różne deklaracje, można zapewniać. Ale ta obwodnica powstaje dlatego, że w maju 2021 roku rząd PiS Minister Andrzej Adamczyk podjęli decyzję o budowie 100 obwodnic w Polsce i sfinansowaniu tych inwestycji. Warto powiedzieć to, co mówił Pan Premier Mateusz Morawiecki: że to wszystko, co się udało od tamtego czasu zrobić jest efektem naprawienia przez rząd PiS finansów publicznych. Cieszę się Panie Ministrze i wielkie podziękowanie, że w województwie lubuskim z tego rządowego programu będzie budowanych aż 6 obwodnic, a jesteśmy jednym z najmniejszych województw w Polsce. Aż 6 obwodnic znalazło się na tej liście! Za chwilę kolejna inwestycja tuż obok, 20 km od Strzelec Krajeńskich, w Dobiegniewie - kolejna inwestycja obwodnicy. Panie ministrze na pana ręce rządowi PiS za te dobre decyzje, za te wielkie place budowy, które widzimy w samorządach wielkie podziękowanie, to szansa na rozwój, na to, by takie wspólnoty rozwijały się i pozyskiwały inwestorów.

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich w ciągu drogi krajowej nr 22

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich w ciągu drogi krajowej nr 22
Przedmiotem inwestycji jest budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich w ciągu drogi krajowej nr 22, na odcinku 7,31 km.
Podstawowym celem budowy obwodnicy Strzelec Krajeńskich jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście, z drogi krajowej nr 22. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samych Strzelcach Krajeńskich.
Droga krajowa nr 22 jest ważnym korytarzem transportowym nie tylko w województwie lubuskim. Obwodnica usprawni również ruch na odcinku pomiędzy Wałczem a Gorzowem Wielkopolskim oraz w stronę zachodnią pomiędzy Niemcami a korytarzem drogi krajowej nr 11 i dalej autostrady A1 i Trójmiasta w kierunku wschodnim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u