W odwiedzinach u Kombatantów

Autor: Małopolski UW 2023-04-02 09:58:52

Wolontariusze zaangażowani w szóstą akcję „paczki pamięci” odwiedzili ok. 140 małopolskich kombatantów i ich rodziny. Spotkania były okazją do wymiany doświadczeń i rozmów o historii naszego kraju. W rozwożeniu paczek uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

„Wielkanocna Paczka Pamięci dla Małopolskiego Bohatera – Kombatanta” to szlachetny projekt, który zbliża pokolenia. Ważne, byśmy nigdy nie zapominali o tym, kim są nasi Bohaterowie. Nie byłoby Polski, jaką znamy, gdyby nie ich poświęcenie. Kombatantom zawdzięczamy naszą wolność – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

 

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Odra-Niemen - Oddział Małopolski. Środki na jej realizację pochodziły z budżetu Wojewody Małopolskiego w ramach rozstrzygnięcia pierwszego w 2023 roku konkursu ofert z zakresu polityki społecznej.

Dofinansowanie w wysokości 350 tys. zł otrzymało łącznie 38 organizacji (https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=14792).

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Małopolanom, by spędzili ten czas w gronie najbliższych. Niech Zmartwychwstały Jezus będzie dla nas drogowskazem i da nam nadzieję na przezwyciężenie całego zła – dodaje wicewojewoda Małodziński.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u