Wielkanoc w Szpitalu Bonifratrów

Autor: Małopolski UW 2023-04-06 09:07:24

Okres oczekiwania na Święta Wielkanocne to czas życzeń i spotkań w przyjaznej atmosferze. Nie inaczej było w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie. Z pracownikami lecznicy spotkał się dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wręczając zasłużonym odznaczenia państwowe.

Za działalność na rzecz ochrony zdrowia publicznego, w tym za zaangażowanie w walce z epidemią COVID-19, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał 8 Krzyży Zasługi – 1 Złoty, 4 Srebrne i 3 Brązowe.

– Dzisiejsze wielkanocne spotkanie to miły akcent po ostatnich trzech latach ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Właśnie w uznaniu zaangażowania w walkę z koronawirusem Prezydent Andrzej Duda wyróżnił ośmioro pracowników Krzyżami Zasługi. Gratuluję profesjonalizmu i pracy włożonej w ochronę ludzkiego życia. Dokładnie dwa lata temu, w Święta Wielkanocne, sytuacja była szczególnie trudna. W ciągu trzech świątecznych dni karetki wyjeżdżały ponad 2 500 razy. Blisko 1 800 wyjazdów dotyczyło osób w kwarantannie lub tych, u których zespoły ratownictwa medycznego wykonywały test pod kątem COVID-19. Tylko pomiędzy Wielką Sobotą a Poniedziałkiem Wielkanocnym przybyło wtedy 165 pacjentów z COVID-19 i 19 osób wymagających zastosowania respiratora. Pod względem tych najtrudniejszych pacjentów sytuacja w naszym województwie była jedną z najtrudniejszych w kraju, dlatego rozważane były nawet relokacje do innych województw. Sięgaliśmy po najgłębsze rezerwy. Ten czas mamy już szczęśliwie za sobą. Dziękuję wszystkim, w tym Szpitalowi Bonifratrów, za zaangażowanie w tę niełatwą walkę z pandemią. Na te zbliżające się Święta Wielkanocne życzę wszystkim Państwu spokoju ducha i serca. Niech Zmartwychwstały Chrystus ześle na nas wszystkich pokój i nadzieję – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u