Francusko-ukraińska siła muzyki podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo”

Autor: Małopolski UW 2023-04-21 08:48:38

Muzyka ma ogromną moc i potrafi łączyć ludzi. Dziś w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” w Filharmonii Krakowskiej wybrzmiał koncert francusko-ukraińskiego duetu Duo Siloti. Odbył się on pod wspólnym patronatem konsul generalnej Francji w Krakowie Anne Schmidt-Riou oraz konsula generalnego Ukrainy w Krakowie Wiaczesława Wojnarowskyjego. W wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

„Muzyka to uniwersalny język ludzkości”. Ma wielką moc jednoczenia. Dziś mieliśmy okazję wysłuchać koncertu francusko-ukraińskiej pary, która swoją oryginalnością i wirtuozerią zaczarowała publiczność – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Festiwal „Duettissimo” jest największym i jedynym w tym formacie festiwalem na świecie poświęconym duetom fortepianowym. To swoiste święto zespołów kameralnych na cztery ręce, dwa fortepiany i 176 klawiszy. Na scenie obok światowej sławy gwiazd zaprezentują się również artyści i studenci Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz uczniowie szkół muzycznych. Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się m.in. warsztaty, kursy, a także Ogólnopolska Konferencja Naukowa o muzyce francuskiej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u