Wizyta delegacji z Islandii

Autor: Pomorski UW 2023-04-22 09:18:08

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku gościli dziś przedstawiciele District Commissioner in North East Iceland. To wizyta studyjna. Islandczyków interesowały nasze doświadczenie związane z wydawaniem paszportów, ponadto  system elektronicznego obiegu dokumentów i funkcjonowanie administracji publicznej na Pomorzu.  Z gośćmi spotkał się wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który przypomniał swoje spotkanie z Prezydentem Islandii Guðni Th. Jóhannesson’em, goszczącym w Pomorskiem przed trzema laty.

Dziękuję za zainteresowanie naszym regionem. Chętnie podzielimy się z państwem naszymi doświadczeniami i rozwiązaniami – powiedział wojewoda przywołując m.in. przykłady wielkich inwestycji prowadzonych na Pomorzu, czy rozwiązania systemowe dotyczące uchodźców z Ukrainy. – Wypracowaliśmy nowy model przyjmowania uchodźców. Otworzyliśmy przed nimi nasze domy i serca, zgodnie ze staropolskim powiedzeniem Gość w dom, Bóg w dom – podkreślił wojewoda.

Delegacja (19 osób z Svavar’em Pálsson’em, komisarzem północno-wschodniego regionu Islandii na czele) przebywać będzie na Pomorzu do niedzieli 23 bm

© 2018 Super-Polska.pl stat4u