Lublin po raz 12. z certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”

Autor: UM Lublin 2023-04-25 07:59:54

Po raz 12. Miasto Lublin zostało uhonorowane prestiżowym tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas Gali Finałowej tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw wyróżnienie trafiło także do III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany nam po raz 12. potwierdza wysoki poziom edukacji w lubelskich szkołach i świadczy o tym, że Lublin jest miastem innowacyjnym i w sposób nowoczesny dbającym o oświatę. To wyróżnienie jest też motywacją do dalszych działań na rzecz kształcenia lubelskich dzieci i młodzieży oraz zapewnienia im jak najwyższych kompetencji potrzebnych w przyszłej pracy zawodowej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin
 


 

Podczas wczorajszej Gali Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw Miasto Lublin po raz 12. otrzymało tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. Medal Edukacyjny „Samorządowy Lider Przyszłości” przyznawany za najbardziej nowatorskie i wizjonerskie działania edukacyjne w samorządzie, będące ogólnopolską wizytówką lokalnej oświaty na miarę XXI wieku, otrzymał Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.  
 


 

W gronie uhonorowanych znalazło się również III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Szkoła otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości przyznawany 15 najlepszym szkołom i placówkom oświatowym prowadzonym przez jednostki certyfikowane w Programie. 
 


 

Celem Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży, jak również wspieranie ich w działaniach na rzecz rozwoju edukacji i podnoszenia jakości kształcenia oraz poprawy jego warunków. 
 

 

Wyniki tegorocznej edycji Konkursu oficjalnie ogłoszono podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się wczoraj (13 kwietnia) w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” odebrali Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania, Jadwiga Mach, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin oraz Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania

© 2018 Super-Polska.pl stat4u