Cena gazu dla biznesu poniżej 300 zł/MWh

Autor: mat. prasowe ORLEN 2023-05-06 08:29:24

W czerwcu cena gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczanych według cennika Gaz dla Biznesu, wyniesie 293,43 zł/MWh. Zgodnie z wprowadzonym od 1 kwietnia 2023 r. nowym sposobem kształtowania cennika, podane w nim ceny podążają za notowaniami gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

W czerwcu przełamiemy kolejną barierę cenową i zaoferujemy klientom biznesowym, korzystającym z cennika, gaz ziemny w cenie poniżej 300 złotych za megawatogodzinę. To czwarty z kolei spadek ceny w tym roku, który oznacza, że przedsiębiorcy będą płacili aż o 63% mniej niż na początku stycznia. Kolejny niższy poziom cenowy jest potwierdzeniem słuszności wprowadzenia nowego sposobu kalkulacji cennika, które było możliwe między innymi dzięki sile i stabilności koncernu multienergetycznego – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

 

Ostatnie spadki na TGE, przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny, spółki z Grupy Orlen. W czerwcu cena wyniesie 293,43 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 8,29 zł/MWh niż w maju (301,72 zł/MWh) i o 60,16 zł/MWh niż w kwietniu (353,59 zł/MWh).

 

Zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika, cena jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem. Szczegóły dotyczące sposobu obliczania cen w cenniku Gaz dla Biznesu PGNiG Obrót Detaliczny znajdują się na stronie: https://pgnig.pl/dla-firmy/cennik-gazu

 

Warto również przypomnieć, że oprócz oferty opartej na cenniku, klienci biznesowi mogą dowolnie wybierać z szerokiego portfolio innych produktów PGNiG Obrót Detaliczny.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u