Nauczycielski trud doceniony

Autor: Małopolski UW 2023-05-09 09:18:13

„W uznaniu zasług dla oświaty i wychowania uhonorował…”. Te słowa wybrzmiały dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, podczas wręczenia wyjątkowego odznaczenia dla zasłużonej Anny Depukat. Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wręczył dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wychowanie młodego pokolenia jest niezwykle ważnym i trudnym wyzwaniem. Jak mawiał Mark Twain „zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”. Wkład, jaki każdego dnia pedagodzy wnoszą w edukację jest wkładem w przyszłość naszej Ojczyzny. Dziś pragnę serdecznie pogratulować Medalu Komisji Edukacji Narodowej i życzyć spełnienia w misji kształcenia młodych - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
 

Medal Komisji Edukacji Narodowej to resortowe odznaczenie nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u