">

" />

OSTATNIE POŻEGNANIE PANI PREZES

Autor: MSWiA 2023-05-21 10:36:24

Dzisiaj pożegnaliśmy Panią Teresę Bracką - Wieloletnią Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 roku". Pani Prezes została pośmiertnie odznaczona Złotym Medalem za Zasługi dla Policji. Po mszy kondukt żałobny dotarł na cmentarz parafialny przy ul. Sienkiewicza w Katowicach, gdzie urna z prochami zmarłej została złożona w miejscu pochówku.

Z ogromną przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." Pani Teresy Brackiej. Dzisiaj odbyła się ceremonia pogrzebowa, w której uczestniczyli, oprócz rodziny i najbliższych, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn oraz przedstawiciele innych garnizonów polskiej Policji. 

Podczas mszy pogrzebowej, Komendant Główny Policji przekazał na ręce męża zmarłej Złoty Medal za Zasługi dla Policji. Odznaczenie to zostało nadane pośmiertnie Pani Teresie przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po przemówieniach szefa polskiej Policji i pełniącego aktualnie obowiązki Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." - Grzegorza Grześkowiaka, kondukt żałobny wyruszył na miejsce pochówku. 

Na cmentarzu parafialnym przy ul. Sienkiewicza w Katowicach urna z prochami zmarłej została złożona w mogile, a kompania honorowa oddała salwę honorową. Przy dźwiękach marsza żałobnego, w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, złożone zostały kwiaty i wieńce. 

W imieniu kierownictwa śląskiego garnizonu Policji i wszystkich policjantów, jeszcze raz składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i wszystkim najbliższym zmarłej, nieodżałowanej Pani Teresy.

Cześć Jej pamięci!

© 2018 Super-Polska.pl stat4u