Spotkanie z samorządowcami

Autor: Świętokrzyski UW 2023-07-27 08:11:05

Spotkanie konsultacyjne dla przedstawicieli świętokrzyskich samorządów, zorganizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, otworzył wojewoda Zbigniew Koniusz.

Rozmawiano o rządowych programach: przede wszystkim o Funduszu Dostępności - w aspekcie pożyczek na likwidację barier architektonicznych, zasadach naboru wniosków w ramach Funduszu Polski Ład i Programu Inwestycji Strategicznych czy realizacji projektów z Programu Odbudowy Zabytków.

Nigdy dotąd Polska nie zmieniała się tak dynamicznie i w tak krótkim czasie. Nigdy tak ogromne środki nie były przeznaczane na rozwój w wielu kierunkach. Mądrze gospodarujemy tymi zasobami.  Liczymy: nie tylko skąd możemy pieniądze pozyskać, ale także gdzie trzeba je włożyć. I to się sprawdza. A konsultacje, jakie się odbywają, mają jeden cel: aby te środki trafniej, w sposób jeszcze bardziej komplementarny, szybki i harmonijny przekazać na programy społeczne i zmierzające do innowacyjności gospodarki – mówił wojewoda witając gości spotkania w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u