Wspaniała Akcja Krwiodawstwa na Plaży Miejskiej w Olsztynie!

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2023-08-15 08:36:20

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w niezwykle ważnej inicjatywie Oddziału Klubu HDK Legion - Leśnik oraz fundacji Marcin Możdżonek - Official Profile. Akcja odbyła się na Plaży Miejskiej w Olsztynie.

Celem akcji było wspieranie potrzebujących poprzez oddawanie krwi. Wraz z sezonem wakacyjnym zapotrzebowanie na krew wzrasta, a dostępność dawców często maleje. Dlatego Wojewoda Artur Chojecki z ogromną wdzięcznością przyjął zaangażowanie byłego siatkarza AZS-u Olsztyn, mistrza świata z 2014 roku, Marcina Możdżonka i objął wydarzenie honorowym paronatem.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który był jednym z pierwszych dawców krwi. To piękny przykład, jak lokalne autorytety angażują się w tak istotne społeczne przedsięwzięcia. Wojewoda ostatecznie ze wzlędów zdrowotnych nie mógł oddać krwi jednak od zawsze wspiera i promuje tę idęę.

Organizatorzy, Legion Honorowych Dawców Krwi 4 Heroes, wraz z partnerami, zapewnili nie tylko możliwość oddania krwi, ale także atrakcje towarzyszące. Na miejscu obecni byli strażacy, którzy udzielali instruktażu pierwszej pomocy, a także serwowane były smaczne burgery i słodkie przekąski. Nie zabrakło również konkursów i upominków dla uczestników.

Podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję i podzielili się swoim cennym darem - życiem. Pamiętajmy, że każde oddane ogniwo krwi może uratować ludzkie życie. Dzięki takim inicjatywom możemy razem tworzyć lepszą przyszłość dla naszej społeczności.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u