MARSZ RÓWNOŚCI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM. POLICJANCI ZADBALI O BEZPIECZNY PRZEMARSZ

Autor: MSWiA 2023-08-21 07:21:47

Funkcjonariusze już od kilkunastu dni gotowi byli do zabezpieczenia Marszu Równości, który po raz trzeci zorganizowano w Gorzowie Wielkopolskim. Przygotowane na ten dzień policyjne siły sprawiły, że zgromadzenie odbyło się bez wydarzeń. W służbie byli policjanci niemal wszystkich policyjnych pionów.

O tym, że Marsz Równości po raz kolejny zostanie zorganizowany w Gorzowie Wielkopolskim, policjanci zostali poinformowani kilka tygodni wcześniej. To dało odpowiedni czas na właściwe przygotowanie się do zabezpieczenia tego zgromadzenia. Gorzowskich policjantów wspierali koledzy z Komendy Wojewódzkiej Policji, a także funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy. Nad bezpieczeństwem uczestników i mieszkańców dbali funkcjonariusze kilku pionów. Swoje zadania realizowali policjanci kryminalni, wodniacy i operatorzy dronów.

Marsz przechodził przez ścisłe centrum miasta, co oznaczało sporo pracy dla policjantów ruchu drogowego. Wiele skrzyżowań musiało zostać na pewien czas wyłączonych z ruchu. Policjanci sprawnie zamykali kolejne drogi, by nie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Dzięki funkcjonariuszom uczestnicy marszu bezpiecznie przeszli przez miasto. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano żadnych incydentów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u