Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Mołdawii

Autor: MSWiA 2023-09-12 08:31:07

W poniedziałek, 11 września br. minister Mariusz Kamiński spotkał się w Kiszyniowie z nowym szefem MSW Mołdawii Adrianem Efrosem. Ministrowie dyskutowali m.in. o dotychczasowym wsparciu Polski dla Mołdawii oraz dalszych działaniach związanych z zagrożeniami, które występują w tym kraju. W tym kontekście ministrowie poruszyli tematy dotyczące rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz prób destabilizacji Mołdawii przez prorosyjskie kręgi, a także sytuacji w Naddniestrzu.

Wspieramy demokratyczny rząd Mołdawii. Dlatego dziś podczas wizyty w Kiszyniowie spotkałem się z szefem mołdawskiego MSW Adrianem Efrosem. Rozmawialiśmy o dalszej współpracy naszych służb w zakresie bezpieczeństwa w regionie

– poinformował minister Mariusz Kamiński.

Rozmowy ministrów spraw wewnętrznych obu krajów były nawiązaniem do niedawno przekazanego przez Polskę (w czerwcu br.) transportu broni, amunicji i sprzętu dla wzmocnienia mołdawskich sił policyjnych. Wizyta ministra Mariusza Kamińskiego w Kiszyniowie to deklaracja dalszego poparcia dla Mołdawii w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzania granicami oraz ochrony ludności.

Poniedziałkowe spotkanie to potwierdzenie bliskich relacji Polski i Mołdawii. W listopadzie 2022 r. minister Mariusz Kamiński i ówczesna minister spraw wewnętrznych Mołdawii Ana Revenco podpisali Memorandum o Porozumieniu pomiędzy Polską a Mołdawią w zakresie wzmocnienia współpracy w obszarze spraw wewnętrznych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u