Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Wielkiej Brytanii

Autor: MSWiA 2023-09-21 06:51:51

W poniedziałek, 18 września br. minister Mariusz Kamiński spotkał się w Londynie z szefową MSW Wielkiej Brytanii Suellą Braverman. Ministrowie rozmawiali m.in. o problemie nielegalnej migracji oraz nowych brytyjskich rozwiązaniach prawnych w tym zakresie. Poruszyli też tematy dotyczące rosyjskiej agresji na Ukrainę.


 

W drugiej części poniedziałkowej wizyty doszło do spotkania ministra Mariusza Kamińskiego z brytyjskim ministrem ds. bezpieczeństwa Tomem Tugendhatem. Tematem rozmów była problematyka dotyczącą utrzymania globalnego bezpieczeństwa, zwalczanie zagrożeń państwowych, a także wsparcie sił demokratycznych na Białorusi. Było to już drugie spotkanie ministrów. Pierwsze odbyło się 2 lutego 2023 r. w siedzibie MSWiA w Warszawie.

Podczas wizyty w Londynie minister Mariusz Kamiński, który jest również Koordynatorem Służb Specjalnych rozmawiał z kierownictwem brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa MI5.

Współpraca Polski i Wielkiej Brytanii w zakresie bezpieczeństwa jest kluczowa dla Europy. Przedstawiciele obu państw zgodnie zadeklarowali chęć dalszego jej pogłębiania.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u