XX edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Autor: Mazowiecki UW 2023-09-23 09:44:46

W piątek, 22 września br. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XX jubileuszową edycję Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Celem wydarzenia była promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński, Doradca Prezydenta RP Barbara Fedyszak-Radziejowska oraz Prezes KRUS Aleksandra Hadzik.

Wydarzenie rozpoczęła część artystyczna oraz przemowa Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W programie zaplanowano również przemówienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przedstawiciela Prezydenta RP oraz Głównego Inspektora Pracy. Następnie odbyło się wręczenie nagród Laureatom Konkursu oraz podziękowań Zwycięzcom poprzednich edycji Konkursu, a także część artystyczna.

Zdrowie i życie ma wartość bezcenną. W szczególności powinni pamiętać o tym rolnicy, którzy na co dzień są narażeni na niebezpieczeństwo. Dlatego KRUS stale podejmuje działania na rzecz zmniejszania liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników, a  w konsekwencji skutecznie przyczynia się do wyeliminowania zagrożeń związanych z pracą rolniczą. Udział w tego typu wydarzeniach gwarantuje rolnikom podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych obowiązków w gospodarstwie oraz świadomości z powagi sprawy.

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” to coroczne wydarzenie realizowane od 2003 roku oraz organizowane głównie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przedsięwzięcie skierowane jest do właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u