DZIELNICOWY ZOSTAŁ ZASŁUŻONYM OBYWATELEM MIASTA

Autor: MSWiA 2023-10-26 09:16:39

Rocznica nadania praw miejskich to ważna uroczystość w życiu lokalnej społeczności. Kolonowskie w powiecie strzeleckim właśnie obchodziło 50-lecie tego wydarzenia. Z tej okazji mieszkańcy miasta docenili swojego dzielnicowego. Aspirant sztabowy Dominik Puszczewicz został zasłużonym obywatelem miasta. To ukłon w stronę jego codziennej służby oraz wyraz uznania dla bohaterskiej interwencji. Na początku września dzielnicowy uratował życie 75-latka. Wówczas wyniósł go na własnych rękach z płonącego domu.

W niedzielę, 22 października odbyły się uroczyste obchody 50-lecia nadania praw miejskich miejscowości Kolonowskie. Podczas uroczystości uhonorowani zostali zasłużeni mieszkańcy miasta. Ten zaszczyty tytuł otrzymał policjant z Komisariatu Policji w Zawadzkiem, asp. sztab. Dominik Puszczewicz.

Asp. sztab. Dominik Puszczewicz jest dzielnicowym w Kolonowskiem. Policjant 8 września br., w piątkowe przedpołudnie został wezwany do pożaru domu wielorodzinnego w Kolonowskiem. Funkcjonariusz przyjechał na miejsce jako pierwszy i od razu przystąpił do działania. Uratował to, co najcenniejsze, ludzkie życie. Dominik wbiegł do palącego się budynku i wyniósł na własnych rękach niepełnoprawnego 75-latka.

Mieszkańcy Kolonowskiego mogą być dumni, że mają takiego dzielnicowego, który pokazał, że nawet z narażeniem własnego życia będzie wypełniał ratę ślubowania.

Policjantki i policjanci oraz pracownicy cywilni składają gratulacje za otrzymanie uhonorowania zasłużonego mieszkańca Kolonowskiego. Ten tytuł jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za bohaterską postawę asp. sztab. Dominika Puszczewicza oraz za całokształt służby na rzecz tej miejscowości.

(KWP w Opolu / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u