SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 7-LETNIEGO CHŁOPCA

Autor: MSWiA 2023-10-31 08:17:10

Zaniepokojeni rodzice zaalarmowali służby o tym, że ich 7-letni syn nie wrócił do domu z placu zabaw znajdującym się w rejonie miejsca zamieszkania. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania chłopca. W działania zaangażowali się również strażacy, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego ze Skarbimierza, a także rodzina, znajomi i sąsiedzi. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wypatrzyli chłopca ukrytego na klatce schodowej.

29 października około godziny 18:30 do policjantów z Brzegu zgłosili się rodzice 7-letniego chłopca. Poinformowali dyżurnego, że ich syn zaginął. Z relacji zgłaszających wynikało, że syn ostatni raz widziany był około godziny 17:00, kiedy wraz z kolegami bawił się na placu zabaw. Z podwórza już nie wrócił do domu. Wszystko miało się wydarzyć w rejonie miejsca zamieszkania chłopca w sąsiedztwie, którego znajduje się zbiornik wodny i miejski park.

Po otrzymaniu zgłoszenia wszyscy policjanci będący w służbie natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W działania zaangażowali się również strażacy, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego ze Skarbimierza, a także rodzina wraz ze znajomymi i sąsiadami. Łącznie chłopca poszukiwało kilkadziesiąt osób. Kilkukrotnie sprawdzano całe osiedle, przylegający park i rejon zbiornika wodnego. Na szczęście, wszystko dobrze się skończyło. Już kilkanaście minut po godzinie 20:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego odnaleźli chłopca.

Jak się okazało 7-latek wystraszony błądził po osiedlu, a następnie schował się na klatce schodowej. Chłopcu nic złego się nie stało i nie potrzebował pomocy medycznej. Został przekazany pod opiekę rodziców.

Komendanta Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Stanowski składa serdeczne podziękowania za szybkie i sprawne działania Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, a także dla Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz. Pomagamy i chronimy, a dzięki doskonałej współpracy wszystkich służb razem zawsze zdziałamy więcej.

(KWP w Opolu / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u