Strażacy z awansami oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2023-11-24 09:30:52

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której zasłużeni funkcjonariusze i pracownicy PSP otrzymali awanse oraz odznaczenia państwowe i resortowe.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz razem z nadbryg. Jackiem Kaczmarkiem Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej wręczyli odznaczenia i awanse zasłużonym pracownikom i funkcjonariuszom.

Przedstawiciel rządu w terenie podziękował strażakom za nieprzerwana gotowość do niesienia pomocy, poświęcenie i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Gratuluję wszystkim, którzy w tym wyjątkowym czasie awansowali i zostali odznaczeni. Gratuluję waszych osiągnięć w tej wyjątkowej służbie, jaką jest Państwowa Straż Pożarna, ale również gratuluję druhom ochotnikom za to, że tak wspaniale wspólnie budujecie ten wyjątkowy system straży pożarnej, który jest bardzo wysoko oceniany na całym świecie

– powiedział wojewoda.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nawiązał również do bohaterstwa druhów, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.

Razem z panem wojewodą pragniemy dzisiejszym wydarzeniem podkreślić wielkie znaczenie strażaków w walce o niepodległą. Chcemy uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność. Cześć ich pamięci

– powiedział nadbryg. Jacek Kaczmarek

© 2018 Super-Polska.pl stat4u