Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych funkcjonariuszy Policji

Autor: MSWiA 2023-12-15 11:20:19

Dzisiaj, 14 grudnia br. odbyły się uroczystości pogrzebowe policjantów podkom. Ireneusza Michalaka oraz podkom. Daniela Łuczyńskiego, którzy zginęli na służbie. Funkcjonariusze zostali pośmiertne awansowani na pierwszy stopień oficerski. W imieniu ministra Marcina Kierwińskiego, hołd zmarłym policjantom oddał sekretarz stanu w MSWiA Czesław Mroczek.

1 grudnia br. wrocławscy funkcjonariusze zostali postrzeleni przez zatrzymanego. W wyniku odniesionych ran, obaj policjanci zmarli.

Pogrzeb podkom. Ireneusza Michalaka odbył się w kościele pw. Ducha Świętego we Wrocławiu, natomiast pogrzeb podkom. Daniela Łuczyńskiego – w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie.

Podkomisarz Ireneusz Michalak

Służył w Policji od ponad 25 lat. W Wydziale Kryminalnym pracował od 2008 r. Zajmował się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu. Miał awansować na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego KP Wrocław-Rakowiec. 

Podkomisarz Daniel Łuczyński

Służył w Policji od ponad 19 lat. W Wydziale Kryminalnym pracował od 2019 r. Zajmował się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. W październiku 2023 r. zdał egzamin na pierwszy stopień oficerski. Ukończył specjalistyczny kurs umożliwiający objęcie stanowiska w Wydziale Wywiadu Kryminalnego. Był także sądowym kuratorem społecznym ds. rodzinnych i nieletnich. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u