Marek Cebula nowym Wojewodą Lubuskim

Autor: Lubuski UW 2023-12-27 09:36:57

22 grudnia br. Marek Cebula został powołany przez Premiera RP Donalda Tuska do pełnienia funkcji Wojewody Lubuskiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę, Władysława Dajczaka.

Wojewoda Lubuski Marek Cebula to doświadczony samorządowiec i zaangażowany społecznik, wcześniej przedsiębiorca. W lokalnej polityce zadebiutował w 2002 r. zostając Radnym Miejskim, w 2006 r. zasiadł w Radzie Powiatu Krośnieńskiego, a rok później, z woli Lubuszan, objął mandat poselski. W grudniu 2010 r. wybrany na urząd Burmistrza Krosna Odrzańskiego, który sprawował nieprzerwanie przez 13 lat, z poparciem w ostatnich wyborach sięgającym 86%.

 

Samorządowiec Roku 2018 Regionu Lubuskiego wg Tygodnika WPROST, Prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, Przewodniczący Lubuskiej Rady Samorządowej, Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie lubuskim, Członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, współzałożyciel i długoletni prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych “Skarpa”, Wolontariusz WOŚP.

 

Absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, słuchacz podyplomowych studiów MBA. Miłośnik motoryzacji i jazdy na rowerze. Człowiek dialogu. W swoim życiu wierny mickiewiczowskiej zasadzie „sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, wierząc, że wszystko można osiągnąć wytrwałą pracą, okraszoną dużą dozą pasji i serca wkładanego w realizację codziennych obowiązków.

 

fot. MSWiA

© 2018 Super-Polska.pl stat4u