Patriotyzm to nasze wspólne dobro

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2023-12-29 09:41:19

W 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel oddał hołd bohaterom walki o niepodległość, podczas uroczystości przy Grobie Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego w Bydgoszczy.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że moje pierwsze oficjalne wystąpienie jako wojewody wiąże się właśnie ze 105. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jako syn ziemi, która była bardzo długo pod zaborami, chce powiedzieć, iż jednym z priorytetów i celów mojej służby Ojczyźnie, będzie to, abyśmy się wszyscy pod biało-czerwoną mieścili. Polska flaga biało-czerwona jest ogromna i pomieści wiele środowisk oraz spojrzeń na niepodległość i patriotyzm. Chciałbym, abyśmy wspólnie potrafili to pokazywać. Zawsze powtarzałem, iż nie wolno zawłaszczać patriotyzmu. Patriotyzm to nasze wspólne dobro

– mówił w trakcie uroczystości reprezentant rządu w terenie.

W obchodach uczestniczyli również m.in. poczty sztandarowe, samorządowcy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy regionu.

Organizatorzy dzisiejszych obchodów to: Prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego wspólnie z Prezydentem Bydgoszczy.

Przypomnijmy, 27 grudnia obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – święto państwowe ustanowione na mocy ustawy przyjętej przez polski parlament.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u