Wojewoda Lubuski zapowiedział współpracę z Marszałkiem Województwa Lubuskiego

Autor: Lubuski UW 2024-01-03 08:45:26

To historyczny moment, po 8 latach Wojewoda Lubuski serdecznie uścisnął dłoń Marszałka Województwa Lubuskiego zapowiadając nowy rozdział we współpracy administracji rządowej z samorządową.

Województwo lubuskie jest najważniejsze, jest jedno. Nie pozwolę dzielić regionu na północ i południe. Mamy dwie – silne i równorzędne stolice, pracujemy dla Lubuszan” – podkreślał Wojewoda Lubuski Marek Cebula. 

Podczas briefingu prasowego Marka Cebuli, Wojewody Lubuskiego i Marcina Jabłońskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, nie zabrakło wyrazów wzajemnego szacunku i zrozumienia. „Wspólna praca na rzecz Lubuszan pozwoli skutecznie realizować projekty mające na celu podniesienie jakości życia mieszkańców regionu” – podkreślał z kolei Marszałek Jabłoński. 

Marek Cebula stanowczo zdementował też pogłoski o rzekomych zmianach w podziale administracyjnym kraju.
"Nie ma o nich mowy i tym samym dla Lubuskiego nie ma żadnego zagrożenia" – mówił Wojewoda Lubuski. 

Podczas spotkania podkreślano znaczenie współpracy pomiędzy Wojewodą a Marszałkiem, a także zapowiedziano działania mające na celu dalszy, intensywny rozwój regionu lubuskiego.
Walka z wykluczeniem komunikacyjnym, bliska współpraca nie tylko z Urzędem Marszałkowskim, ale także ze środowiskiem lubuskich wójtów, burmistrzów i prezydentów, skutkująca poprawą jakości życia mieszkańców, szybkie i sprawne reagowanie na sytuacje kryzysowe – to kierunki jakie wytycza dzisiaj Wojewoda Lubuski Marek Cebula.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u