Poznaliśmy nowych wicewojewodów kujawsko-pomorskiego

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2024-01-18 08:47:20

Nominacje stanowią ważny krok w kierunku wzmocnienia struktur administracji publicznej województwa. 17 stycznia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel przedstawił nowych wicewojewodów. Na stanowiska zostali powołani Piotr Hemmerling oraz Michał Koniuch.

Nowi wicewojewodowie to doświadczeni eksperci o ugruntowanej pozycji zawodowej, z osiągnięciami w obszarach związanych z administracją publiczną, rozwojem regionalnym oraz współpracą międzysektorową.

Wojewoda Michał Sztybel podkreślił, że nowi wicewojewodowie wniosą istotny wkład w procesy decyzyjne oraz efektywnie pomogą w zarządzaniu projektem rozwoju województwa. Ich misją będzie wspieranie Wojewody w realizacji strategii rozwoju.

Piotr Hemmerling: obszarami jego nadzoru będą m.in.: polityka społeczna, nadzór nad Państwową Strażą Pożarną, rolnictwo oraz kwestie zdrowia.

Jak zapewniał sam podczas konferencji:

Chciałbym podziękować panu wojewodzie za zaufanie, którym mnie obdarzył i zapewnić, że na pewno tego zaufania nie zawiodę. Nie zawiodę nadziei pokładanych we mnie jako człowieku, który przez ostatnie 25 lat pracował w samorządach różnych szczebli. Znam problemy, którymi żyje społeczeństwo i nasz region. Dołożę wszelkich starań, aby tak jak do tej pory wypełniać te obowiązki dobrze.

Michał Koniuch: w jego obszarze działań będą kwestie dotyczące m.in. cudzoziemców i spraw obywatelskich, nadzór nad Inspekcją Transportu Drogowego oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Nie pochodzę z kujawsko-pomorskiego, ale przez trzyletni okres pracy w terenie zdążyłem poznać województwo, jak i lokalne problemy. Myślę, że nasza współpraca będzie owocna i będziemy wspólnie podejmować wiele inicjatyw dla poprawy statusu lokalnej społeczności.

Dzięki zróżnicowanym kompetencjom nowego zespołu, województwo kujawsko-pomorskie zyskało silne wsparcie w realizacji projektów mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz rozwoju ekonomicznego regionu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u