POLICJANCI ZAPOBIEGLI ROZPRZESTRZENIENIU SIĘ OGNIA

Autor: MSWiA 2024-01-22 09:41:01

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci z komisariatu w Dorohusku. Widząc wydobywające się kłęby dymu z samochodu stojącego pod drewnianą wiatą szybko ruszyli z pomocą. Przystąpili do gaszenia i powiadomili o pożarze domowników. Zagrożone były znajdujące się w pobliżu budynki. Dzięki ich natychmiastowej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Policjanci z komisariatu w Dorohusku patrolując wczoraj teren jednej z miejscowości zwrócili uwagę na kłęby dymu wydobywające się z samochodu stojącego pod drewnianą wiatą garażową. Widząc zagrożenie szybko ruszyli z pomocą. Przystąpili do gaszenia ognia zawiadamiając o pożarze domowników. Liczyła się każda chwila, gdyż zagrożone były sąsiednie budynki gospodarcze.

Przy pomocy ciągnika wyciągnięty został na zewnątrz płonący pojazd, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. W tym czasie na miejsce dotarli strażacy, którzy ugasili płonące auto. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Jak się okazało w samochodzie znajdowały się elektronarzędzia, które mogły przyczynić się do powstania pożaru. Wstępnie wykluczony został udział osób trzecich.

Funkcjonariusze w swojej codziennej służbie spotykają się z wieloma niespodziewanymi sytuacjami, w których niosą pomoc potrzebującym. Tak było właśnie w tym przypadku, a taka postawa policjantów potwierdza cel naszej służby, aby „pomagać i chronić”.

komisarz Ewa Czyż

© 2018 Super-Polska.pl stat4u