Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lubuskiem

Autor: Lubuski UW 2024-01-24 09:11:56

Dobro jest w nas, wystarczy wyjść i się nim podzielić!” - Wojewoda Lubuski z urzędnikami LUW włącza się w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Przygotowujemy się, by zagrać z Orkiestrą dla płuc po pandemii!

Podczas konferencji prasowej Sztabu w Gorzowie Wlkp. Wojewoda Marek Cebula poinformował, że do różnych sztabów w Lubuskiem, na licytacje trafią kosze z regionalnymi przysmakami Ziemi Lubuskiej - duma i smak naszego malowniczego regionu. Dodatkowo, nie lada gratką dla uczestników tegorocznej licytacji będzie ciasto, własnoręcznie upieczone przez samego Wojewodę Lubuskiego, Marka Cebulę!

Ponadto Wojewoda wesprze zakup pucharów i medali dla zwycięzców biegu pn. „Policz się z cukrzycą”, które wzorem poprzednich finałów odbędą się w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Marzyłem o tej chwili, kiedy będę mógł powiedzieć, że w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy grają wszyscy - wszyscy ludzie dobrej woli i dobrego serca, którzy chcą pomagać! Dziękuję wszystkim wolontariuszom za ogromne serce, a także organizatorom sztabów WOŚP - bo czuje się tu niesamowitą, pozytywną energię! Sam jestem wolontariuszem od lat i w tym roku również będę wspomagał 32. Finał.

– mówił Wojewoda.

Tegoroczny 32. Finał WOŚP, pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” skupi się na wsparciu dla szpitali oraz zakupie niezbędnego sprzętu medycznego z myślą o leczeniu chorób płuc i powikłań po przebytym Covid-19.

Zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u