SPRAWCY ATAKÓW DDOS ZATRZYMANI

Autor: MSWiA 2024-02-15 09:13:10

Policjanci Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości we współpracy z Prokuraturą Rejonową Poznań-Grunwald w Poznaniu zatrzymali 4 osoby, które podejrzane są o dokonanie serii ataków DDoS na serwery firmy zajmującej się usługami hostingowymi.

Zarząd Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald prowadzi postępowanie w sprawie dokonania serii ataków DDoS na serwery firmy zajmującej się usługami hostingowymi.

W sprawie zatrzymano 4 osoby z województw: Wielkopolskiego, Pomorskiego i Mazowieckiego, którym przedstawiono zarzuty o to, że działając bez upoważnienia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia szkody firmie zajmującej się świadczeniem usług hostingowych, wspólnie i w porozumieniu dokonywali serii ataków DDoS na serwery tej firmy. Ataki te polegały na “zasypywaniu” serwera poszkodowanej firmy hostingowej, lawinowo wysyłanymi milionami zapytań i żądań, przez co dochodziło do zakłócenia pracy systemu informatycznego, następowało przeciążenie serwerów tej firmy co w konsekwencji skutkowało zablokowaniem dostępu do usług internetowych oferowanych przez tę firmę.

W trakcie przeprowadzonej przez policjantów Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości realizacji zatrzymano 4 osoby, dokonano 12 przeszukań oraz wykonano 1 eksperyment procesowy. W wyniku przeprowadzonych przeszukań znaleziono i zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, komputery stacjonarne, cyfrowe nośniki danych, karty SIM oraz karty płatnicze.

W toku dokonanych czynności zabezpieczono również materiał dowodowy, potwierdzający popełnienie przez podejrzanych zarzucanych im czynów.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u